W lutym robiłam wiązanki na pogrzeb, który był w mojej rodzinie. Odszedł od nas, lubiany przez wszystkich wujek. Starałam się jak mogłam, żeby wiązanki  jak najlepiej odzwierciedlały nasze smutne uczucia. 

Wszystkie kompozycje robię w specjalnych floretach (gąbka mokra do układania kwiatów ciętych w plastykowej osłonce z rączką do trzymania). Wszystko pięknie się trzyma, a żywe kwiaty mają stały dostęp do wody. 

 

Lubię dekoracje wielkanocne...  kwiatki, pisanki, kurczaczki :) Wiele radości sprawia mi tworzenie takich wiosennych kompozycji. 

Kochani!  Cieszę się, że konkurs wzbudził takie zainteresowanie. Mam nadzieję, że dzięki tym wierszykom wiosna przyjdzie bardzo szybko :)

Zimno, szaro, pochmurno....wiosna igra sobie z nami w tym roku, ale dość tego!!!

Dla wszystkich tęskniących za ciepłymi dniami, słońcem i wiosennymi kwiatkami ogłaszam konkurs!

Konkurs na wierszyk przywołujący wiosnę, koniecznie z kwiatkami w treści :)) 

 

Dla trzech  najlepszych wiosennych poetów nagrody w postaci wielkanocnych wianków do zawieszenia na drzwi lub ścianę. 

Drodzy Panowie, tym razem artykuł dla Was.

Zbliża się Dzień Kobiet i czas, byście się nauczyli, co oznaczają nazwy kolorów, którymi posługuje się każda kobieta.

Oczywiście nie myślcie sobie, że jak to przeczytacie, to zrozumiecie o jaki kolor nam chodzi. Na pewno jednak będziecie mniej-więcej wiedzieli jakich kwiatków szukać dla swoich dam:)

Kolor miętowy w roku 2012 rządził w modzie i dekoracji wnętrz. W tym sezonie będzie królował na ślubach. Pojawi się w akcesoriach Panny Młodej, w kreacjach druhen, a przede wszystkim w dekoracjach sal weselnych.

Dzisiaj o smutnej dekoracji na pogrzeb, którą robiłam jakiś czas temu. Koleżanka zamówiła u mnie wiązankę dla cioci. Kompozycja miała nawiązywać do jej góralskich korzeni. Pierwsza myśl związana z motywem góralskim to czerwone korale. Świetnie nawiązywały do tego pędy ostrokrzewu okółkowego, oblepione czerwonymi jagodami.

 Chyba wszystkie babcie lubią kwiatki doniczkowe i z zamiłowaniem hodują je na parapetach :) W ten wyjątkowy dla nich dzień, proponuję kwiatowy drobiazg, z delikatną dekoracją. Dzisiaj w roli głównej kalanchoe, występujące w różnych kolorach.

Czy wiece, że właśnie dziś 15 stycznia obchodzony jest Dzień Tulipana? To chyba najbardziej popularne kwiaty wiosenne, które zachwycają bogactwem kolorów i form.

Do rodzaju tulipan zalicza się ok 120 gatunków, a odmian około 15 tysięcy!!! Nazwy odmian tulipanów często tworzone są na cześć sławnych osób np."Elvis Presley", "Jurij Gagarin"czy "Ronaldo".

Myśleliście kiedyś o ślubie w okresie Bożego Narodzenia? Mnie taki pomysł bardzo się podoba, a zainspirowała mnie piękna dekoracja z choinkami w kościele do którego chodzę. 

Wyobraziłam sobie jodłowe wianuszki z jemiołą i bombkami zawieszone przy kinkietach. Ławki przyozdobione szyszkami na długich wstążkach. Girlandy przy wejściu i ołtarz z dekoracją z czerwonych gwiazd betlejemskich. A wszystko na tle migoczących światełek choinkowych :)