Każda pora roku ma swój wyjątkowy klimat, jednak to właśnie latem przypada szczyt sezonu ślubnego. Czy letnie wesele ma w sobie więcej uroku niż wiosenna lub zimowa uroczystość? Sprawdźmy, dlaczego to właśnie w lipcu i sierpniu najchętniej stajemy na ślubnym kobiercu!

 

Ślub latem, zdjęcie bukietu ślubnego z letnich kwiatów

Ślub latem to piękna pogoda

Czy może być coś bardziej romantycznego niż złożenie przysięgi w promieniach zachodzącego słońca i wieczorne wesele w ogrodzie przyozdobionym lampionami? Wiele par decyduje się na ślub w lecie właśnie ze względu na sprzyjającą pogodę. I chociaż uroczystość w plenerze zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, to wiosną i jesienią musimy liczyć się ze zmienną temperaturą, częstymi deszczami czy silnym wiatrem. Lato jest pod tym względem spokojniejsze i bardziej przewidywalne. O ile nie trafimy na gwałtowną letnią burzę, raczej towarzyszyć będzie nam słońce i ciepło, nawet w późnych godzinach wieczornych. 

W lecie dni stają się dłuższe, a noce cieplejsze. Atmosfera rozluźnienia, wakacji i urlopów sprzyja dobrej zabawie, nierzadko nawet do białego rana. Młodzi, którym zależy na dużym i hucznym weselu, najchętniej stawiają właśnie na lato. Chcą mieć pewność, że goście zjawią się na uroczystości i przetańczą całą noc.

Ślub latem to największy wybór kwiatów

Każda pora roku ma swoje charakterystyczne kwiaty, które zachwycają urokiem, ale to właśnie latem ich wybór jest największy. Zimą czy jesienią trzeba liczyć się z ograniczonym dostępem do żywych kwiatów lub wysokimi kosztami dekoracji. Za to w lecie jest ich pod dostatkiem, są najbardziej okazałe i w najlepszych cenach. 

Czerwiec, lipiec i sierpień to sezon m.in. na dzikie i polne kwiaty, trawy, sukulenty, słoneczniki, róże, lawendę, storczyki, dalie, gerbery, eustomy, ostróżki, hortensje, piwonie, frezje czy dzwonki. Dlatego niezależnie od motywu przewodniego wesela, wybranego koloru czy stylistyki, młodzi będą mieć pewność, że znajdą kwiaty pasujące do ich wyobrażeń. Ponadto dzięki mnogości wyboru, letnie uroczystości pełne są barw i soczystej zieleni, co odpowiada wielu parom młodym.

Ślub latem to pełna dowolność

Kiedy myślimy o weselu w zimie, motyw przewodni niejako nasuwa się sam z siebie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przełamywać schematy, ale jednak każda pora roku ma swoje ograniczenia (jak choćby wspomniane punkt wyżej kwiaty). Lato daje parze młodej najwięcej swobody. W końcu to szczyt sezonu i śluby organizowane są we wszystkich możliwych kolorach czy stylach!

Marzy Ci się rustykalna uroczystość lub wesele w klimatycznym dworku? A może coś bardziej w klimatach boho, glamour, vintage czy industrialnej surowości? Bez znaczenia czy para młoda nastawia się na tradycyjne wesele, czy chce postawić na nowoczesność  —  latem jest po prostu łatwiej wszystko zorganizować i poszaleć z dodatkami. Ponadto słońce to uniwersalna dekoracja, pasująca do ślubu praktycznie w każdym stylu.

Ślub latem to pełnia smaków

Można dyskutować, gdzie w ślubnej hierarchii ważności znajduje się menu weselne, ale nie oszukujmy się — wiele par młodych oraz ich gości chce zarówno dobrze się bawić, jak i dobrze zjeść. Lato to sezon na większość warzyw i owoców, dzięki czemu letnie śluby pełne są lekkich, świeżych i kolorowych potraw, nie mówiąc już o pysznych ciastach z owocami czy lodowych deserach. To moment, kiedy warto sięgać po sezonowe i lokalne produkty, które znikną ze stołów dużo chętniej niż ciężkie, odgrzewane potrawy.     

Ciepła pogoda sprzyja także sięganiu po lekkie drinki, cydr czy wino w miejsce mocniejszych alkoholi. Dla niektórych par młodych może być to ważna zaleta.

Ślub latem to piękna sesja ślubna

Wiosną wszystko rozkwita, a w lecie jest już w pełni swojej okazałości. Letnie sesje ślubne w plenerze zachwycają kolorami, naturą i światłem. Doświadczony fotograf będzie wiedział, w jaki sposób wykorzystać promienie słoneczne i błękitne niebo, żeby para młoda zyskała przepiękną pamiątkę na całe życie. 

Lato to też moment, kiedy najłatwiej zorganizować nietypową sesję ślubną. Jeśli komuś marzą się zdjęcia nad morzem czy w górach lub bardziej w stylu boho (na polu pełnym kwiatów czy np. w stodole), to najprawdopodobniej wybierze właśnie letnią uroczystość. Długie dni, sprzyjająca pogoda i natura w rozkwicie zapewniają spektakularny efekt, który trudno uzyskać o innej porze roku.      

 

Ślub latem - czy są jakieś minusy?

Jak wspominaliśmy, szczyt sezonu ślubnego ma wiele zalet, ale też jedną poważną wadę: większość par młodych marzy o letniej uroczystości. Z tego względu sale weselne, urzędy czy kościoły, a także usługodawcy (fotografowie, zespoły, makijażyści) mają długie terminy oczekiwania. Letniego ślubu marzeń nie da się zorganizować na ostatnią chwilę, trzeba planować go ze znacznym wyprzedzeniem.

Czy biorąc pod uwagę wszystkie powyższe zalety, warto jest zdecydować się na ślub latem? To już każda para młoda musi rozstrzygnąć we własnym zakresie. My, ze względu na zachwycające letnie bukiety i kwiatowe dekoracje, rekomendujemy lato z całego serca. 

Nie znaczy to jednak, że nie da się zorganizować spektakularnego wesela w innym terminie. 

 

Zdjęcia z sesji ślubnej "Letni ogród"

Numer telefonu do Takie Kwiatki - 537 442 818 Email do Takie Kwiatki kliknij by napisać na Messengerze Dojazd do Takich Kwiatków