Jakie kwiaty podarować ukochanej osobie na zbliżające się Walentynki? Dowiedz się jak wyznać drugiej osobie miłość bez używania słów! Jak powiedzieć kocham Cię za pomocą kwiatów?

Zadzwoń, by złożyć zamówienie:

zadzwoń: 537 442 818 

Lub odwiedź nas przy ul. Odrzańskiej 13 

Zdjęcia nowych realizacji (30.01.2024):

Czy za pomocą kwiatów można wyznać drugiej osobie miłość? Sprawdzamy, w jaki sposób wyrazić uczucia bez używania słów i podarować piękny prezent na Walentynki. Odpowiednio dobrane kwiaty powiedzą więcej niż tylko proste: Kocham Cię. Z ich pomocą zbudujesz całą miłosną opowieść.  

Jakie kwiaty na walentynki?

Chociaż najpopularniejsze bukiety walentynkowe składają się z czerwonych róż, jest to wyłącznie jedna z setek opcji. Rośliny w europejskiej kulturze mają bogatą symbolikę, z której — często nieświadomie — czerpiemy po dziś dzień.  „Mowa kwiatów” pomaga wyrazić emocje w trudnych, podniosłych lub wzruszających chwilach. Nic dziwnego, że w dniu zakochanych większość par obdarowuje się kwiatami, chcąc podkreślić za ich pomocą, jak wiele dla nich znaczy druga połowa. 

Oczywiście idealny bukiet kwiatów na walentynki dla każdego będzie oznaczał coś innego. Jeżeli dobrze znamy naszą drugą połówkę, warto po prostu wybrać jej ulubione kwiaty i nie przejmować się „zasadami”.  Dla kogoś walentynkowy bukiet z sukulentów brzmi absurdalnie, ale miłośniczka tych kwiatów będzie zachwycona, a prezent trwały i niebanalny. Czerwone kwiaty to bezpieczne wyjście. Czerwień jednoznacznie kojarzy się z miłością, dlatego stawiając na bukiet na walentynki w czerwonym kolorze, raczej trudno popełnić faux-pas czy spotkać się z niezrozumieniem intencji. Osoby, które chcą pójść o krok dalej, mogą zbudować bukietem większą opowieść. Kwiaty pomogą wyrazić nie tylko miłość, ale również zaufanie, chęć opieki nad drugą osobą, przywiązanie, szczęście, podziw, szacunek, wierność, a nawet pożądanie. 

Wiele emocji do przekazania, dlatego przyjrzyjmy się symbolice poszczególnych kwiatów i kolorów:

  • Czerwone róże- najbardziej klasyczny wybór na walentynki który wybierany jest nie bez powodu. Jak wszyscy wiedzą kolor czerwony oznacza miłość w najczystszej postaci, ale również oddanie, uwielbienie, zmysłowość i pożądanie. Dlatego jest to bardzo odpowiedni wybór na największe święto miłości.
  • Tulipany są jednymi z najbardziej uniwersalnych kwiatów. Za czasów osmańskiej Turcji (w której mają swoje korzenie), kwiaty te były symbolem luksusu. Dzisiaj są ogólnodostępne, ale wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Czerwone tulipany, podobnie jak róże w tym kolorze, oznaczają prawdziwą miłość. Różowe będą odpowiednim wyborem dla dopiero co rozkwitającego uczucia, a pomarańczowe podkreślą przywiązanie, bezpieczeństwo i zrozumienie w związku. 
  • Lilie to ciekawy wybór na kwiaty walentynkowe. Białe lilie uważane są za symbol szczerych zamiarów i czystości, a także pomagają wyrazić podziw wobec drugiej osoby. Natomiast już czerwone czy różowe lilie podkreślają romantyczny, a nawet namiętny charakter uczucia.
  • Eustoma to kwiat dla naprawdę zaangażowanych, ponieważ oznacza połączenie dwóch osób na całe życie. Chcąc jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość uczucia i pokazać drugiej osobie, że jest kimś niezwykłym, warto sięgnąć po fioletowe kwiaty.
  • Walentynki to idealna okazja, aby sięgnąć po kwiat, który samym swoim wyglądem przypomina czerwone serce. Anturium w tym kolorze to pasja, podziw i niesłabnąca miłość. 
  • Frezje to piękne kwiaty na Walentynki, które symbolizować będą zaufanie, jakim darzymy drugą osobę. To dobry wybór dla dojrzalszych związków, w których obie strony są pewne uczucia i chcą przekazać sobie coś więcej.

Oczywiście bukiety na Walentynki nie muszą być jednorodne. Warto łączyć ze sobą różne gatunki kwiatów i bawić się kompozycją. Floryści i florystki chętnie pomogą w stworzeniu idealnego bukietu, kierując się zarówno symboliką kwiatów, jak i upodobaniami obdarowywanej osoby. Warto czasami wyjść poza schemat i zamiast kolejnego bukietu czerwonych róż postawić na coś bardziej unikalnego. Kobiety często wybierają dla siebie kompozycje w pudrowych czy pastelowych kolorach, rzadko będąc takimi obdarowywane. Nie mając zupełnie pomysłu na wybór kwiatów, można inspiracji szukać np. w składzie perfum swojej drugiej połówki. Jeśli lubi zapach konkretnych kwiatów, doceni je również pod postacią bukietu na Walentynki.      

Ile kwiatów na walentynki?

Nie tylko same kwiaty, ale również ich liczba może przemówić do obdarowywanej osoby. Często można spotkać się z założeniem, że nie wręcza się bukietów z parzystą liczbą kwiatów — te zarezerwowane są dla zmarłych. Minimalną liczbą są trzy kwiaty, stanowiące proste wyznanie miłości. Sześć kwiatów wyraża nadzieję, a dziewięć to obietnica. 11 kwiatów (najczęściej róż), to podkreślenie, jak bardzo ważna jest druga osoba, ale już 13 może pokazywać, że uczucie jest bardziej przyjacielskie niż romantyczne.

Mówi się też, że im większy bukiet, tym większe uczucia, ale warto jednak pamiętać, że kwiaty to podarunek, który powinien płynąć prosto z serca. Nie zawsze 100 róż będzie lepszym rozwiązaniem niż mniejszy bukiet, ale lepiej przemyślany i dopasowany do ukochanej osoby. Czasami nawet jeden kwiat może pokazać ogrom uczucia, jeżeli zostanie podarowany prosto z serca.      

Jakie kwiaty doniczkowe na walentynki?

Chociaż walentynkowe bukiety kwiatów to wciąż najpopularniejszy wybór wśród zakochanych, kwiaty doniczkowe również zaczynają budzić ich zainteresowanie. Można uznać, że taki kwiat to podkreślenie trwałości relacji, a więc idealnie nadaje się jako podarek z okazji święta zakochanych. Jest to szczególnie dobry wybór, jeżeli wiemy, że nasza druga połówka kocha kwiaty i widać to po jej mieszkaniu — w takim wypadku na pewno bardziej doceni nowy kwiat doniczkowy do kolekcji niż kwiaty cięte.

Oczywiście również w przypadku roślin doniczkowych można kierować się ich znaczeniem. Popularne storczyki to symbol miłości, piękna i przywiązania do drugiej osoby. Podobny do niego jest Amarylis, którego intensywnie czerwony kolor wręcz krzyczy o silnym uczuciu. Azalia jest bardzo kobiecym wyborem, a także kwiatem utożsamianym z oddaniem i łagodnością. Gardenia nie tylko pięknie pachnie, ale również pomaga przekazać, że obdarzamy drugą osobę zaufaniem oraz szczerą miłością. Znajdzie się także coś dla wspomnianych wcześniej miłośników sukulentów — kalanchoe pięknie kwitnie i symbolizuje trwałość relacji.

Przykładowe bukiety na walentynki

W naszej kwiaciarni każdy znajdzie pomysł na kwiatowy walentynkowy prezent, dopasowany do gustu obdarowywanej osoby. Tworzymy bukiety na zamówienie, a także proponujemy szeroki wybór roślin doniczkowych.  

 

Polecamy zadzwonić wcześniej - ułatwi to nam zrobienie zamówień w terminie, a Wam oszczędzi czekania w kolejce;)

 

zadzwoń: 537 442 818 

(na telefonie dotknij by zadzwonić)

W Takich Kwiatkach obsługujemu płatności kartą.

 

Oferta footer

 

Zapraszamy do naszej kwiaciarni na ul. Odrzańskiej 13 / LU-3 w Krakowie :-)
(wejście od Cegielnianej)

e-mail: kontakt@takiekwiatki.pl

 

telefon: 537 442 818

Numer konta bankowego:

ING Bank Śląski
41 1050 1445 1000 0091 0941 2479

Kwiaciarnia "Takie Kwiatki"
ul. Odrzańska 13/LU-3
30-408 Kraków

Mapka dojazdu do Takie Kwiatki

Wyświetl w Google Maps

Numer telefonu do Takie Kwiatki - 537 442 818 Email do Takie Kwiatki kliknij by napisać na Messengerze Dojazd do Takich Kwiatków