Blog florystyczny Takie Kwiatki

 

Zapraszamy Was do śledzenia naszego bloga, znajdziecie tu kopalnię wiedzy o kwiatach ;) Do tej pory zebraliśmy ponad 100 artykułów, a będzie ich jeszcze więcej!

O czym piszemy?

Piszemy o najnowszych trendach w świecie kwiatów, pokazujemy kompozycje, którymi możemy się pochwalić, przedstawiamy ciekawostki branżowe oraz uchylamy rąbka tajemnicy jeżeli chodzi o pracę w naszej kwiaciarni. Radzimy również w kwestiach kwiatowych dekoracji, kompozycji ślubnych itp.. Jednego możecie być pewni - nudno nie będzie!

Jeżeli tak jak my kochacie kwiaty lub jesteście ciekawi jakie kwiaty aktualnie “rządzą” zapraszamy Was do miłej lektury ;)

 

Dziś poruszymy temat, z którym nasi klienci często mają dylemat. Chodzi o wybór napisu, który znajdzie się na szarfie wieńca lub wiązanki pogrzebowej. Co wypada a co nie? Wybrać standardowy napis czy dodać coś od siebie? Odpowiedzi i inspiracje znajdziecie poniżej.

Najlepsza opcja to przeniesienie ceremonii i wesela dokładnie o rok w tym samym miejscu :) Dostępność kwiatów wcale się wtedy nie zmienia, ewentualnie mogą pojawić się jakieś odmianowe nowości. 

Zmiana sali wiąże się  z przeprojektowaniem lub modyfikacją kompozycji. Inny układ stołów, styl wnętrza czy nawet tła za Parą Młodą, wymaga nowego podejścia do dekoracji.

Przy mniejszej ilości gości, gdzie prawdopodobnie stoły będą w większej odległości od siebie kompozycji będzie mniej, więc warto te kompozycje powiększyć, żeby były bardziej widoczne na sali. 

Jeżeli przenosisz ślub na inną porę roku to musisz pamiętać o tym, że najprawdopodobniej trzeba zaprojektować od początku, albo mocno zmienić dekoracje weselne.

Każda pora roku to pewne ograniczenia, ale i cała masa nowych możliwości.

Na początek - dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą kwiaciarnię w Dzień Matki i zamówili bukiety dla swoich mam.

To była prawdziwa przyjemność móc je zrobić.

Stało się. Po miesiącach planowania, zmianach koncepcji, pomysłach i kolejnych zmianach koncepcji remont Takich Kwiatków mamy za sobą:)

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, czas więc pomyśleć o prezentach i dekoracjach, które wprowadzą nas w ten magiczny klimat :)

28 sierpnia w studiu Pytania na Śniadanie TVP2 wystąpiła Maria Gałka-Ostapińska z "Takich Kwiatków".

Od kilku miesięcy dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowania do ślubu Księcia Harrego i aktorki Meghan Markle. Mnie oczywiście najbardziej interesował bukiet ślubny.

Bukiet Meghan wykonany przez florystkę Philippę Craddock był prosty w formie, wiązany w ręku zawierający kwiaty zerwane przez księcia Harrego w ogrodzie pałacu Kensington.

Majowe bzy

Bzy lilaki to dla mnie najładniejsze kwitnące krzewy wiosną. Cudowne liliowe kolory, duże kwiatostany i przepiękny zapach.

Chyba wszyscy mamy już dość zimy i temperatur poniżej zera. Brrr… Przywołajmy wiosnę świeżymi dekoracjami na święta Wielkiej Nocy :)

Zapraszamy po piękne kwiaty na Walentynki. Tradycyjne bukiety w kolorach czerwieni.

Numer telefonu do Takie Kwiatki - 537 442 818 Email do Takie Kwiatki kliknij by napisać na Messengerze Dojazd do Takich Kwiatków