Najlepsza opcja to przeniesienie ceremonii i wesela dokładnie o rok w tym samym miejscu :) Dostępność kwiatów wcale się wtedy nie zmienia, ewentualnie mogą pojawić się jakieś odmianowe nowości. 

Zmiana sali wiąże się  z przeprojektowaniem lub modyfikacją kompozycji. Inny układ stołów, styl wnętrza czy nawet tła za Parą Młodą, wymaga nowego podejścia do dekoracji.

Przy mniejszej ilości gości, gdzie prawdopodobnie stoły będą w większej odległości od siebie kompozycji będzie mniej, więc warto te kompozycje powiększyć, żeby były bardziej widoczne na sali. 

Jeżeli przenosisz ślub na inną porę roku to musisz pamiętać o tym, że najprawdopodobniej trzeba zaprojektować od początku, albo mocno zmienić dekoracje weselne.

Każda pora roku to pewne ograniczenia, ale i cała masa nowych możliwości.

Przenoszenie ślubu zaplanowanego na lato

 

Niżej najczęstsze scenariusze, które warto wziąć pod uwagę. Podzieliliśmy je na dwie części - pierwsza czego nie można przenieść z jednego sezonu i druga, co warto wykorzystać w nowym terminie. 

Z czego trzeba zrezygnować, jeżeli przenosicie ślub na inny termin, a planowaliście go:

Wiosną (marzec - kwiecień)

Tulipany to kwiaty typowe dla chłodniejszych miesięcy, w innych okresach roku będą mniej dostępne i mniej trwałe, więc warto je zamienić na inne kwiaty, na przykład eustomę. 

Innymi typowymi dla tego okresu kwiatami są anemony (też dostępne zimą) oraz jaskry, więc jeżeli planowaliście je w swoich dekoracjach, poproście florystów o zaproponowanie zamienników.

Wczesnym latem (maj-czerwiec)

Piwonie - niestety poza tym okresem dostępność i jakość piwonii jest dużo mniejsza. Podobnie z bzem i konwaliami, które są u nas typowymi roślinami maja. 

Wiosna i lato to czas, gdy odbywa się najwięcej wesel w stylu rustykalnym, nie musicie z tego jednak rezygnować, ale trzeba pamiętać, że w innych okresach rozwiane kompozycje trzeba zastąpić składającymi się z sezonowych dodatków.

Latem (lipiec - sierpień)

Dekoracje pełni lata najczęściej są mocno kwiatowe. Kwiaty letnie mające naturalne warunki pogodowe są bardziej rozrośnięte, mają więcej pędów i często duże kwiatostany.  Nie trzeba ich też sprowadzać z innych krajów, co znacząco wpływa na ich niższą cenę. 

Jesienią (wrzesień - listopad)

Często takie dekoracje mają typową kolorystykę pomarańczu i rudości, dzięki dużej ilości przebarwionych liści i różnego rodzaju dodatków owoców np. róży drobnokwiatowej, które nie są dostępne w innych sezonach. 

Zimą (grudzień - luty)

W dekoracjach zimowych dużą rolę odgrywają w kompozycjach dodatki roślin iglastych, które dają wrażenie zbyt ciężkich w  miesiącach cieplejszych. Popularne zimą amarylisy i storczyki cymbidium są trudniej dostępne w innym czasie. 

Przenoszenie ślubu na zimę to cała masa nowych możliwości! Przykład.

Co nowego możesz zrobić, jeżeli Twój nowy termin ślubu przypada na:

Zimowe dekoracje śłubne. Sporo oświetlenia.

 

Zimę (grudzień - luty)

W okresie zimowym, przez to, że dni są znacznie krótsze i Wasza impreza prawdopodobnie w całości odbędzie się nocą, to można to wykorzystać i stworzyć romantyczny klimat używając większej ilości świec i świateł.

Gdy ślub przełożony jest na okres Bożego Narodzenia to można wykorzystać w dekoracjach poinsecje (gwiazdy betlejemskie), zrobić piękne girlandy z roślin iglastych i dodać bombki w kompozycjach. Zimą warto wykorzystać gatunki, które są mniej dostępne latem, jak anemony czy jaskry. 

Wbrew pozorom, nie musicie rezygnować z rustykalnego stylu wesela też zimą. W kompozycjach może się znaleźć więcej dodatków zielonych i iglastych oraz szyszki.

 Zobacz sesję ślubną w jesienno-zimowej oprawie


Letnie dekoracje ślubne. Kolor różowy - sweet flamingo. Bukiet ślubny.

 

Wiosnę (marzec - kwiecień)

Wesela z okresu wczesnej wiosny, podobnie jak zimowe, ze względu na temperaturę zawsze organizowane są w salach zamkniętych. Przez to mogą być udekorowane bardziej w stylu eleganckim. Proste kompozycje z wykorzystaniem tulipanów, sprawdzą się niemal w każdym wnętrzu. 


Letnie dekoracje ślubne. Styl rustykalny. Dekoracja stołu.

 

Wczesne lato (maj-czerwiec)

W tym czasie warto postawić na żywe kolory i zapach. Soczysta zieleń kwiatostanów kaliny koralowej, kolorowe lwie paszcze, alstromerie i goździki.  Nikt nie przejdzie obojętnie obok pachnących kompozycji z bzu lilaka, lewkonii, piwonii czy jaśminowca. 

 Zobacz ślubną sesję zdjęciową "Letni ogród"


Letnie dekoracje ślubne. Kolor różowy - sweet flamingo. Bukiet ślubny.

 

Lato (lipiec - sierpień)

To sezon na eustomę, róże, hortensje, ostróżki, słoneczniki i wiele innych. Latem mnogość gatunków kwiatów i kolorów jest oszałamiająca. To najlepszy czas na zwiewne dodatki jak gipsówka, trawy czy limonium. Kompozycje weselne mogą być lekkie, jakby delikatnie rozwiane wiatrem. Rustykalne wesela z typowymi kwiatami ogrodowymi jak cynie, naparstnice, słoneczniki to świetny wybór na lato.

Zobacz ślubną sesję zdjęciową "Sweet flamingo"


Jesienne dekoracje ślubne. Liście i brązowe dodatki.

 

Jesień (wrzesień - listopad)

Warto postawić na ciepłe barwy, przebarwione liście i owocowe dodatki. W tym czasie najbardziej popularne są chryzantemy, które w połączeniu z innymi kwiatami tworzą oryginalne kompozycje. Ciekawe odmiany chryzantem to np. zielona Anastasia lub przypominające dalie odmiany Zembla.

Zobacz jesienną ślubną sesję zdjęciową


Numer telefonu do Takie Kwiatki - 537 442 818 Email do Takie Kwiatki kliknij by napisać na Messengerze Dojazd do Takich Kwiatków