Na moje pierwsze spotkanie z Karoliną wpadłam z takim rozpędem, że wylałam jej pół kawy. No to piękne mam pierwsze wrażenie - pomyślałam wtedy. Na szczęście później było już tylko lepiej :) 

 

Czy słyszeliście o białych dyniach? Ja natknęłam się na nie jakiś czas temu, ale dopiero tej jesieni zauroczyłam się na dobre :)

 

W zeszłym tygodniu zostałam poproszona przez moją koleżankę Izę o pomoc w dekoracji bankietu w Pałacu pod Baranami. Zgodziłam się od razu jeszcze nie wiedząc, że przyjęcie będzie już za dwa dni. Czasu mało, ale możliwość sprawdzenia się w jesiennych dekoracjach była silniejsza :)

Na szybko obejrzałam piękne sale Pałacu pod Baranami i wymyśliłam - wysokie kompozycje w kielichach martini na stoły z napojami, mini dekoracje na stoliki koktajlowe, podłużne kompozycje na kominki oraz wrzosy na parapety. 

Bukiet ze słonecznikami w roli głównej, z typowo jesiennymi dodatkami : miechunką, celozją, owocami jarząbu szwedzkiego, kraspedią, wrotyczem. Wszystko w kolorystyce złotej polskiej jesieni :)

Ostatnio zrobiłam dla koleżanki bukiet w stylu vintage.

 

Wczoraj byłam na mistrzostwach florystycznych Małopolski, które odbyły się w Galerii Krakowskiej.

Floryści zmagali się w 3 konkurencjach: bukiet ślubny (lub ozdoba), duża forma pod tytułem „Awangarda Krakowska” oraz praca niespodzianka przygotowana przez organizatorów. 

Moje pierwsze wrażenia, ciekawie i fajne. Kolorowo, pełno roślin charakterystycznych dla późnego lata. Niestety po chwili uświadomiłam sobie, że duże formy stworzone przez florystów dalekie są od haseł, które głosiła Awangarda Krakowska. Zamiast nowoczesności, kultu współczesnej cywilizacji i miasta, większość kompozycji miała sielsko - wiejski styl. Pełno trawek, ogrodowych cynii, astrów, owoców róży czy jarzębiny, typowy styl rustykalny.

W tym roku postanowiłam, że część roślin na suche bukiety wysieję i zbiorę sama. Wiosną wysiałam na działce odpowiednie gatunki roślin i teraz nadszedł czas na zbiory :)

Ostatnio miałam przyjemność robić bukiety dla dwóch znajomych jubilatek : Kasi i Pauliny. Obie dziewczyny zawsze uśmiechnięte i radosne, więc wybór kwiatów nie był trudny. Optymistyczne słoneczniki kojarzące się z latem i słonecznymi promykami. 

 

Kwiatowe, orzeźwiające propozycje na letnie upały :)

Smakowite lody w kształcie kwiatów 

W maju kolega obchodził urodziny. Pomyślałam, że dostanie od nas bukiet. Wbrew przekonaniom, że mężczyznom nie daje się kwiatów.

 

Chciałam, żeby bukiet nawiązywał do  jego zainteresowań. Na pytanie co lubi Leszek, usłyszałam: 

- Portera, ale dużego :)

Ręce mi opadły,  piwo i kwiaty???

- No to z drugiej strony, czym się zajmuje?  

- Administrowaniem siecią...