Walentynki tuż, tuż i w Takich Kwiatkach robi się coraz bardziej czerwono :)

Na furtce zawisł tematyczny wianek z róż i błyszczących serduszek. Zewnętrzne dekoracje na parapetach z zimowych zmieniły się w czerwone, miłosne kompozycje.
W kwiaciarni królują czerwone róże, tulipany i goździki, podstawa walentynkowych bukietów.

Na każdej olimpiadzie sportowcy oprócz medali otrzymują bukiety kwiatów. Kompozycje najczęściej mają znaczenie symboliczne i nawiązują do tradycji kraju, który organizuje igrzyska. W przypadku bukietu stworzonego przez Rosjan jest podobnie. Bukiety symbolizują kolory kurortu Soczi.

Mówi Wam coś nazwa Maserati? Mi do niedawna nic nie mówiła, ale zmieniło się to dwa tygodnie temu. Miałam przyjemność dekorować kwiatami pokaz tych ekskluzywnych, włoskich aut :)

W Dzień Babci chciałabym Wam opowiedzieć o bardzo fajnych wnuczkach. A dokładnie o zgranym rodzeństwie, które zrobiło bardzo miłą niespodziankę dziadkom.

Pierwsza wnuczka napisała do mnie w grudniu z pytaniem czy zimą jest dostępny biały bez. Jak potwierdziłam, to zadzwoniła do mnie druga wnuczka, żeby zamówić bukiet z bzami na 50tą rocznicę ślubu dziadków. Bukiet miał nawiązywać do bukietu ślubnego babci, który był oczywiście zrobiony z białych bzów.

Dziś miałam bardzo ciekawe zamówienie – wieniec z fiołków alpejskich (cyklamenów). Nigdy nie robiłam wieńca z kwiatów, które traktowane są głównie jak rośliny doniczkowe.

Choinka z szyszek

Uwielbiam szyszki w dekoracjach bożonarodzeniowych, a szczególnie świerkowe, bo pięknie pachną żywicą:)
Moje stroiki zazwyczaj składają się z wielu różnych elementów, ale tym razem postanowiłam zrobić coś mniej skomplikowanego. Wymyśliłam choinke z szyszek w dość mroźnym klimacie.  Szyszki mocowałam palisadowo od największych do najmniejszych, a zakończyłam dużą mleczną bombką. Choinkę udekorowałam kokardkami z koronki, małymi, białymi bombkami i perełkami, a całośc oprószyłam sztucznym śniegiem. 

Wianek bożonarodzeniowy

Jeszcze nie słyszałam w tym roku piosenki „Last Christmas”, ale świąteczna aura trwa u mnie od dwóch tygodni :) Zakopana jestem po uszy w bombkach, szyszkach, gałązkach jodłowych i wielu innych świątecznych błyskotkach. Niesamowite zapachy cynamonu, anyżu i pomarańczy otaczają mnie każdego dnia. Bardzo przyjemny to czas, który świetnie służy wyciszeniu.

Bukiet mikołajkowy

Z czym kojarzą Wam się kolory czerwony i biały? Mi dzisiaj tylko z Mikołajem i jego wesołym kubraczkiem.
Zainspirowana tym tematem, zrobiłam bukiet, który może być świetnym prezentem mikołajkowym :)

Bukiet inspirowany Islandią

W sobotę miałam okazję robić niezwykły bukiet urodzinowy. Nie byłabym sobą, gdybym nie wypytała o szczegółowo o preferencje kwiatowe jubilatki. Niestety moje pytania pozostały bez odpowiedzi, ale... dowiedziałam się, że uwielbia Islandię :) I to był świetny trop! Stworzyłam bukiet w klimacie podbiegunowej tundry. W kompozycji symbolicznie pojawiły się kolory flagi Islandzkiej.

Dziś minęły 3 lata od napisania mojego pierwszego postu na blogu. Przez ten czas wiele się u mnie zmieniło. Na pewno rozwinęłam się florystycznie i zdobyłam cenne doświadczenie kwiaciarskie (oczywiście cały czas szkole swoje umiejętności i chyba nigdy nie przestanę :).