A dziś troszkę o poinsecji, pochodzącej z Meksyku roślinie doniczkowej zwanej gwiazdą betlejemską.
Jest to kwiatowy symbol Bożego Narodzenia, bez którego nie wyobrażam sobie świąt :) Dostępna jest w kilku kolorach: czerwonym, różowym, kremowym, a nawet pojawiły się egzemplarze dwubarwne. 

Drodzy Czytelnicy!
Pięknych, spokojnych, ciepłych Świąt Bożego Narodzenia! 

Dzisiaj miałam fajne zamówienie na florystyczne prezenty :) A dokładne chodziło o świąteczne upominki dla klientów pewnej firmy.
Wymyśliłam bombki z subtelną dekoracją. Do czerwonych bombek przymocowałam gałązkę jałowca, jemiołę i szyszkę modrzewiową, do tego kokarda z szyfonowej wstążki.

Dzisiaj mam dla Was kolejną porcję świątecznych dekoracji. Tym razem stroiki bożonarodzeniowe z dużą ilością bombek i suszu egzotycznego.  Każda kompozycja niesamowicie pachnie świętami, dzięki mieszance aromatów cynamonu, anyżu i pomarańczy :)

Czy czujecie już magię Świąt? Ja tak :) Zakopana po uszy w ozdoby świąteczne, produkuję stroiki na Boże Narodzenie. 
Ostatnio zrobiłam wianek do zawieszenia na drzwi, w tonacji kremowo - brązowej z dużą ilością naturalnych elelmentów.

Dzisiaj miałam przyjemność robić bukiet urodzinowy z nutką miłosnego wyznania.

Podstawa kompozycji to oczywiście czerwone róże - symbol miłości.  
Bukiet miał być radosny ze względu na okazję, rosochate pędy borówki brusznicy i liście salalu fajnie podkreśliły ten klimat. Bardzo lubię połączenie róż z kulistymi elementami, owoce bluszczu idealnie się wpasowały.

Dość długo z tym zwlekałam, ale nareszcie się udało :)


Około dwóch tygodni temu założyłam działalność i.......
Takie Kwiatki stały się pracownią florystyczną!!!

W zeszłum roku zachwycałam się "Eweliną", w tym w moim domu królowała chryzantema Anastazja ("Anastasia Green"). Energetyczna zieleń kwiatostanu na prawdę optymistycznie nastraja, gdy za oknem zimno i ponuro. A do tego zapach liści, który uwielbiam :)

Niespełna dwa lata temu zarzekałam się, że nie będę robić kompozycji ze sztucznych kwiatów. Odmieniło mi się, teraz jestem łagodniejsza dla 'plastików' :)

Tej jesieni oszalałam na punkcie różu! Dziś kolejny bukiet w tym odcieniu z typowymi dla tej pory roku roślinami. Pięknie wybarwiona na lekko bordowy kolor hortensja, chryzantema gałązkowa odmiany Anastasia green, gompfrena kulista, owoce śnieguliczki różowej.