W lutym robiłam wiązanki na pogrzeb, który był w mojej rodzinie. Odszedł od nas, lubiany przez wszystkich wujek. Starałam się jak mogłam, żeby wiązanki  jak najlepiej odzwierciedlały nasze smutne uczucia. 

Wszystkie kompozycje robię w specjalnych floretach (gąbka mokra do układania kwiatów ciętych w plastykowej osłonce z rączką do trzymania). Wszystko pięknie się trzyma, a żywe kwiaty mają stały dostęp do wody. 

 

 

wiązanka pogrzebowa

 

Po ceremonii  w kościele wiązanki zostały zabrane przez obsługę pogrzebu. To co zrobili z pięknymi żywymi kwiatami było straszne, kompozycje porzucane na siebie. Rośliny pogniecione i zniszczone, wyglądały źle i nie wyrażały już naszych pierwotnych emocji. 

 

Uważam, że panowie z zakładu pogrzebowego powinni przejść szkolenie – jak obchodzić się z żywymi kwiatami! Chyba wszyscy przyzwyczajeni są do sztucznych wiązanek, które  można kłaść jedna na drugiej bez uszkodzeń. Żywe kwiaty są delikatne i najmniejsze zgniecenia szpecą ich subtelną naturę.  

 

Pomimo wszystko cieszę się bardzo, że moi bliscy wybrali świeże kwiaty (chociaż był lekki mróz i niekorzystna pogoda), bo one tylko  potrafią prawdziwie pożegnać bliską nam osobę.

 

W sumie do zrobienia miałam osiem kompozycji, które różniły się, zarówno kwiatami jak i zielenią ciętą.  A każda wiązanka dodatkowo miała piękną jedwabną szarfę z nadrukiem. 

 

Efekty mojej pracy możecie obejrzeć tutaj :

{gallery}pogrzebowe/florety{/gallery} 

 M.

 

Zobacz naszą ofertę:

 

Zobacz też inne artykuły:

Numer telefonu do Takie Kwiatki - 537 442 818 Email do Takie Kwiatki kliknij by napisać na Messengerze Dojazd do Takich Kwiatków