Wiele razy spotkałam się z pytaniami, w jaki sposób za pomocą kwiatów powinno się okazać zmarłemu wyrazy szacunku oraz jaki rodzaj kompozycji pogrzebowej wybrać i czym się one różnią.

Wieniec pogrzebowy posiada konstrukcję umożliwiającą postawienie go pionowo. Składa się z podkładu, najczęściej jodłowego, czaszy z kwiatów i dodatków zielonych oraz dwóch nóżek. Dzięki tym nóżkom wieniec pogrzebowy jest uniesiony i można go bardzo dobrze wyeksponować.

Wieniec pogrzebowy z kremowych różwieniec pogrzebowy z czerwonymi różamiWieniec pogrzebowy z różami

Wiązanka pogrzebowa z kolei nadaje się do położenia. Jest wykonana w kształcie łzy lub owalu, posiada podkład z jodły lub liści, na którym umieszczane są kwiaty.

Wiązanka pogrzebowa z różWiązanka pogrzebowa z róż

Kiedy wybrać wieniec, a kiedy wiązankę pogrzebową?

Wieniec pogrzebowy wybierany jest najczęściej przez najbliższą rodzinę, przez delegacje z firmy lub grupę współpracowników.

Wiązanka pogrzebowa przeznaczona jest dla dalszej rodziny i bliskich znajomych. Pozostałe osoby przychodzą na ceremonię pogrzebową z bukietami lub pojedynczymi kwiatami.

 

Nie ma typowych kwiatów do wieńca pogrzebowego i wiązanki. Rośliny dobierane są indywidualnie. W stonowanych odcieniach, bez dużych kontrastów kolorystycznych.

Ważna jest trwałość kwiatów, w gorące dni nie polecam róż, które z kolei świetnie sprawdzają się zimą (płatki róż pięknie zamarzają i utrzymują się w niezmienionej postaci do odwilży).

Do wieńca i wiązanki można dołączyć dobraną kolorystycznie szarfę z dedykacją.

 szarfa pogrzebowa

 

M.

 

Zobacz naszą ofertę:

 

Zobacz też inne artykuły:

Numer telefonu do Takie Kwiatki - 537 442 818 Email do Takie Kwiatki kliknij by napisać na Messengerze Dojazd do Takich Kwiatków