Ogródek

Szukacie inspiracji na bukiety i dekoracje w wykorzystaniem kwiatów, które macie w ogródku? Zapraszamy Was do zapoznania się z naszymi inspiracjami. Podpowiadamy między innymi w jakich naczyniach najlepiej będą wyglądały kompozycje z bzu, które kwiaty najlepiej nadadzą się do stworzenia suchego bukietu, co można stworzyć z mniszka, albo jaki prezent można wyczarować przy pomocy irysów i ...filiżanek :) Będziecie zaskoczeni jak wiele pięknych dekoracji można stworzyć po krótkiej wizycie w przydomowym ogrodzie.

Majowe bzy

Bzy lilaki to dla mnie najładniejsze kwitnące krzewy wiosną. Cudowne liliowe kolory, duże kwiatostany i przepiękny zapach.

Każdy chyba zna goździki brodate zwane kamiennymi. Ja zapamiętałam je z dzieciństwa rosnące na rabacie wśród róż. Nie przepadałam za nimi, były dla mnie zwykłymi ogrodowymi kwiatami.
Wszystko zmieniło się w tym roku, zachwyciłam się ich fakturą i intensywną kolorystyką. Najbardziej lubię goździki dwukolorowe, a dzięki nim nawet polubiłam połączenie różu i czerwieni :)

To, że bardzo lubię kwiaty sezonowe wiedzą chyba już wszyscy :) Na przełomie maja i czerwca zachwycam się irysami. Moje ulubione to irysy bródkowe (Iris barbatus) z dużymi kwiatami i typową szczoteczką na dolnych płatkach.

W tym roku postanowiłam, że część roślin na suche bukiety wysieję i zbiorę sama. Wiosną wysiałam na działce odpowiednie gatunki roślin i teraz nadszedł czas na zbiory :)

Nareszcie piękny kwitnący maj i trochę wolnego :)
Łąki  toną w żółtych mniszkach, z których jak byłam dzieckiem uwielbiałam robić wianki. Dzięki długim i giętkim łodyżkom, można było robić rekordowo długie sznury kwiatów.

Numer telefonu do Takie Kwiatki - 537 442 818 Email do Takie Kwiatki kliknij by napisać na Messengerze Dojazd do Takich Kwiatków