A dziś troszkę o poinsecji, pochodzącej z Meksyku roślinie doniczkowej zwanej gwiazdą betlejemską.
Jest to kwiatowy symbol Bożego Narodzenia, bez którego nie wyobrażam sobie świąt :) Dostępna jest w kilku kolorach: czerwonym, różowym, kremowym, a nawet pojawiły się egzemplarze dwubarwne. 


W tym roku w moim domu królowała kremowa poinsecja, umieszczona w metalowej osłonce i oprószona złotym brokatem - pięknie mieniła w świetle :)Jak dbać o gwiazdę betlejemską?

 

Trzeba przestrzegać kilku zasad jej hodowli :) Po pierwsze gwiazda betlejemska potrzebuje dużo światła, najlepiej będzie się miała przy południowym oknie. Nie może byc jej za ciepło, bo przy temperaturze powyżej 23 stopni, żólknie i niestety opadają jej liście. Podobnie zachowuje sie również przy zbyt niskiej temperaturze (ok. 10 stopni).
Musimy pamiętać o regularnym podlewaniu, poinsecja lubi wilgotne podłoże, a chwilowe przesuszenie powoduje więdnięcie liści. Powrót rośliny do prawidłowej kondycji jest niestety później niemożliwy. 

M.


{gallery}dekoracje-swiateczne/gwiazda-betlejemska{/gallery}

Numer telefonu do Takie Kwiatki - 537 442 818 Email do Takie Kwiatki kliknij by napisać na Messengerze Dojazd do Takich Kwiatków