Kwiaty Doniczkowe

 Nie wyobrażacie sobie domu bez kwiatów? My również :) Dlatego na naszym blogu często dzielimy się z Wami ciekawostkami i inspiracjami dotyczącymi roślin w doniczkach. Pomysłów na szczęście nam nie brakuje, możecie więc z korzystać z nich do woli. Ciekawi co na Was czeka? Z poniższych artykułów dowiecie się między innymi, które kwiaty doniczkowe oczyszczają powietrze, jak dbać o gwiazdę betlejemską oraz jaki kwiatek będzie idealny jako prezent dla babci. Nie zabraknie również pomysłów na sezonowe kompozycje np. z wykorzystaniem dyni czy lawendy. Zapraszamy do lektury!

 

W naszej kwiaciarni powoli zaczynamy czuć jesień. Pięknie kwitnące wrzosy i wrzośce, świetnie skomponowały się w wiklinowych koszach z kalocefalusami i doniczkowymi chryzantemami.

 

Od kilku dni w Krakowie rozpanoszył się okropny smog. Powietrze jest tak ciężkie, że trudno jest nim oddychać. 

Istnieje wiele metod ograniczania zanieczyszczeń powietrza, często jednak zapominamy o najprostszej – hodowli pożytecznych kwiatów.
Niestety nie istnieją kwiatki, które pomogą pozbyć się smogu, ale przynajmniej polepszą jakość powietrza w domu.

A dziś troszkę o poinsecji, pochodzącej z Meksyku roślinie doniczkowej zwanej gwiazdą betlejemską.
Jest to kwiatowy symbol Bożego Narodzenia, bez którego nie wyobrażam sobie świąt :) Dostępna jest w kilku kolorach: czerwonym, różowym, kremowym, a nawet pojawiły się egzemplarze dwubarwne. 

 Chyba wszystkie babcie lubią kwiatki doniczkowe i z zamiłowaniem hodują je na parapetach :) W ten wyjątkowy dla nich dzień, proponuję kwiatowy drobiazg, z delikatną dekoracją. Dzisiaj w roli głównej kalanchoe, występujące w różnych kolorach.

Pierwsza roślina jak przychodzi mi na myśl, gdy myślę o Dniu Babci to oczywiście prymulka.

Numer telefonu do Takie Kwiatki - 537 442 818 Email do Takie Kwiatki kliknij by napisać na Messengerze Dojazd do Takich Kwiatków