Chyba wszystkie babcie lubią kwiatki doniczkowe i z zamiłowaniem hodują je na parapetach :) W ten wyjątkowy dla nich dzień, proponuję kwiatowy drobiazg, z delikatną dekoracją. Dzisiaj w roli głównej kalanchoe, występujące w różnych kolorach.

Kalanchoe Blossfelda to najbardziej popularny gatunek tej obficie kwitnącej rośliny wieloletniej.  Kalanchoe jest rośliną dnia krótkiego i naturalnie kwitnie tylko zimą, ale dzięki uprawie sterowanej dostępne jest przez cały rok. Pochodzi z Madagaskaru,  gdzie świetnie przystosowało się do pustynnych warunków. 

Kalanchoe kalanchoe makro

 Roślina ta jest nie sprawia większych trudności w uprawie. Najlepiej czuje się na stanowisku słonecznym, ale bardzo dobrze znosi półcień. Podlewanie umiarkowane, gdy ziemia w doniczce delikatnie przeschnie. Po kwitnieniu trzeba skrócić łodyżki i zostawić na miesiąc w chłodniejszym pomieszczeniu i ograniczyć podlewanie. Po tym okresie spoczynku, należy roślinę przesadzić i postawić w jasnym miejscu.

Kalanchoe 3Żółte kalanchoe wniesie trochę optymizmu w pochmurne zimowe dni i wywoła uśmiech na twarzy babci. Dodatkowo dla podkreślenia koloru kwiatów przymocowałam cytrynową wstążkę z koronkową kokardką. Koronką przyozdobiłam również beżową osłonkę.

  kokardka doniczka z koronką

 


Źródła: www.swiatkwiatow.plwww.e-ogrody.pl 


M.

Numer telefonu do Takie Kwiatki - 537 442 818 Email do Takie Kwiatki kliknij by napisać na Messengerze Dojazd do Takich Kwiatków