Czy wiece, że właśnie dziś 15 stycznia obchodzony jest Dzień Tulipana? To chyba najbardziej popularne kwiaty wiosenne, które zachwycają bogactwem kolorów i form.

Do rodzaju tulipan zalicza się ok 120 gatunków, a odmian około 15 tysięcy!!! Nazwy odmian tulipanów często tworzone są na cześć sławnych osób np."Elvis Presley", "Jurij Gagarin"czy "Ronaldo".

Swoje tulipany mają też żony polskich prezydentów "Jolanta Kwaśniewska", "Maria Kaczyńska" oraz "Anna Komorowska". 

Tulipan "Jolanta Kwaśniewska" Tulipan "Maria Kaczyńska" Tulipan "Anna Komorowska"

 

Królestwem tulipanów jest Holandia, która wyspecjalizowała się w ich produkcji na kwiat cięty oraz cebulek. Ogromne wrażenie robią wielohektarowe pola tulipanów, które wiosną zakwitają tworząc kolorową mozaikę. Moim marzeniem jest zobaczenie na własne oczy tych tęczowych pól :)

 

Pole tulipanów-1 Pole tulipanów-2 

 

Miłośnicy ogrodów koniecznie powinni odwiedzić slynny na cały świat park Keukenhof, w którym znajduje się kolekcja ok. 6 milionów tulipanów. Ogród ten znajduje się pod miejscowością Lisse w Holandii i jest czynny od końca marca do połowy maja.

 

Ogród Keukenhof

 

Tutaj kilka inspiracji tulipanowych bukietów ślubnych:

Bukiet z fioletowych tulipanów   Ślubny bukiet z tulipanów

 M.

P.S. Nazwa tulipan pochodzi od perskiego słowa dolbend, oznaczającego materiał z którego robi się turban. 

Źródła: 

wikipedia.org, lemonfreshdesigns.com, globeattractions.comcuriousphotos.blogspot.com, www.planyourperfectwedding.com, happiercircumstance.blogspot.com, www.goldplants.eu, broadviewflorist.blogspot.com, www.aweddingtodreamof.com

Numer telefonu do Takie Kwiatki - 537 442 818 Email do Takie Kwiatki kliknij by napisać na Messengerze Dojazd do Takich Kwiatków