Gdy tylko usłyszałam o zaręczynach Kate Middleton i księcia Williama, od razu zaczęłam zastanawiać jaki będzie ślubny bukiet. Nie mogłam doczekać się dnia ceremonii. Wszyscy skupiali się głównie na ślubnej kreacji (okrzykniętej najbardziej wyczekiwaną suknią roku), a mnie interesowały tylko kwiaty:)Bukiet wykonany był według pomysłu Kate z kwiatów sezonowych pochodzących z królewskich ogrodów, konwali majowej (Convallaria majalis), hiacyntów (Hyacinthus), goździka brodatego (Dianthus barbatus ) oraz gałązek mirtu (Myrtus). Kompozycja miała oddawać hołd przyszłemu mężowi Kate.

Bukiet był w kształcie traczy, a użyte kwiaty posiadają głęboką symbolikę. Konwalia oznacza powrót szczęścia, goździk symbolizuje waleczność, hiacynt stałość w miłości, natomiast mirt jest symbolem małżeństwa i miłości.

Hmm...czy ten skromny bukiet mi się spodobał? Chyba nie za bardzo...:) Na pewno dużo zyskał w moich oczach ze względu na bogatą symbolikę. Oczekiwałam jednak, czegoś co mnie powali na{jcomments on} kolana, niekoniecznie wielkością, ale formą, ciekawymi gatunkami kwiatów, dodatkami. Bukiet po prostu był ładny, ale dla mnie to za mało jak na narzeczoną księcia.

 

M.

 

źródła: www.examiner.iebumpshack.com

Numer telefonu do Takie Kwiatki - 537 442 818 Email do Takie Kwiatki kliknij by napisać na Messengerze Dojazd do Takich Kwiatków