Komunia i chrzest

Oprawa takich uroczystości jak chrzest czy komunia powinna być wyjątkowa. Świeże kwiaty są nieodzownym elementem takich dekoracji. Zazwyczaj dominuje oczywiście biel, kremowy i inne jasne barwy, ale wcale nie oznacza to nudy. Przygotowując takie kompozycje, wykorzystujemy różne gatunki kwiatów np. konwalia majowa, róże, storczyki czy woskowy kwiat. Jeżeli jesteście ciekawi efektów zapraszamy do przeczytania artykułów poniżej. Zobaczycie przykłady dekoracji, biżuterii kwiatowej oraz uwielbianych przez nas wianków.

W ostatni weekend było u nas mocno wiankowo. Dziewczynki idące do komunii świętej mogły poprzymierzać i wybrać najbardziej pasujący do nich wianki. A wybór był duży- od najprostszych jednogatunkowych, po wianki z kwiatów mieszanych.

Ostatnio razem z moją koleżanką po fachu miałam przyjemność robić dekoracje na komunię w domu jej przyjaciółki.

W dniu zakończenia Oktawy Bożego Ciała w kościołach katolickich święcone są wianuszki z ziół i kwiatów.

W moim rodzinnym domu również utrzymała się ta tradycja. I wczoraj razem z moją mamą stworzyłyśmy trzy śliczne wianki. Pierwszy zrobiony jest z samego rozchodnika (Sedum ), natomiast dwa pozostałe z ziół: macierzanki, (Thymus ) lawendy ( Lavandulla ), mięty( Mentha ) oraz kwiatów aktualnie kwitnących w naszym ogrodzie.

Tak jak wspominałam wczoraj robiłam wianek na komunię. Wianek był w formie opaski, która podtrzymywała delikatne blond włoski dziewczynki. 

Ostatnie moje dzieło to wianek komunijny. Nie był to jednak klasyczny wianek, mozolnie pleciony drucikiem lub nicią.

Numer telefonu do Takie Kwiatki - 537 442 818 Email do Takie Kwiatki kliknij by napisać na Messengerze Dojazd do Takich Kwiatków