Ostatnio miałam przyjemność robić bukiety dla dwóch znajomych jubilatek : Kasi i Pauliny. Obie dziewczyny zawsze uśmiechnięte i radosne, więc wybór kwiatów nie był trudny. Optymistyczne słoneczniki kojarzące się z latem i słonecznymi promykami. 

 

W maju kolega obchodził urodziny. Pomyślałam, że dostanie od nas bukiet. Wbrew przekonaniom, że mężczyznom nie daje się kwiatów.

 

Chciałam, żeby bukiet nawiązywał do  jego zainteresowań. Na pytanie co lubi Leszek, usłyszałam: 

- Portera, ale dużego :)

Ręce mi opadły,  piwo i kwiaty???

- No to z drugiej strony, czym się zajmuje?  

- Administrowaniem siecią...

 

Ostatnie Wenusjanki odbyły się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, w przyjemnej sali w kolorach brązu i beżu. Niestety nie było tam żadnych dekoracji, więc razem z organizatorkami wymyśliłyśmy wysokie kwiatowe kompozycje. Rośliny ożywiły wnętrze i nadały radosnego charakteru.

 

Energetyczny bukiet z hortensją w roli głównej oraz pomarańczowymi i ciemnoróżowymi różami. Zwiewności tak dużej ilości kwiatów nadały lekkie kłosy prosa w odcieniu miedzianym. 

W poniedziałek byłam na spotkaniu kobiet aktywnych w Krakowie – Wenusjanki

Spotkanie odbyło się w spokojnym, pełnym zieleni miejscu - hotelu Farmona. Zachwycił mnie tam piękny park ze starymi drzewami, cudowne kolorowe prymulki pomiędzy nimi, a na klombach delikatne niezapominajki i stokrotki :) Po prostu było tam pięknie i wiosennie!