Dawno nie miałam tylu dylematów przy okazji robienia imieninowego bukietu. Nie mogłam zdecydować się na kolorystykę i styl bukietu.
Pierwszy mój pomysł to zielono - żółta kompozycja, bardzo optymistyczna na przekór krótkim bezsłonecznym dniom. Energetyczne, intensywne barwy od razu poprawiają nastrój oraz motywują do działania.

Uwielbiam letnie bukiety!

W tym roku wegetacja roślin jest przyśpieszona o około dwa tygodnie, więc już teraz pojawiły się typowo letnie kwiaty. Bardzo lubię bukiety zwiewne z roślinami o kłosowatych kwiatostanach np. lewkonie i lwie paszcze. I właśnie te ostatnie królowały w ten weekend w kwiaciarni Takie Kwiatki :)

Walentynki tuż, tuż i w Takich Kwiatkach robi się coraz bardziej czerwono :)

Na furtce zawisł tematyczny wianek z róż i błyszczących serduszek. Zewnętrzne dekoracje na parapetach z zimowych zmieniły się w czerwone, miłosne kompozycje.
W kwiaciarni królują czerwone róże, tulipany i goździki, podstawa walentynkowych bukietów.

W pierwszy dzień wiosny robiłam dwa urodzinowe bukiety dla moich koleżanek. Obie dziewczyny zawsze radosne i uśmiechnięte, więc takie też były bukiety -koktajlowe w intensywnych wiosennych kolorach.

Na każdej olimpiadzie sportowcy oprócz medali otrzymują bukiety kwiatów. Kompozycje najczęściej mają znaczenie symboliczne i nawiązują do tradycji kraju, który organizuje igrzyska. W przypadku bukietu stworzonego przez Rosjan jest podobnie. Bukiety symbolizują kolory kurortu Soczi.