Numer telefonu do Takie Kwiatki - 537 442 818 Email do Takie Kwiatki kliknij by napisać na Messengerze Dojazd do Takich Kwiatków

Na każdej olimpiadzie sportowcy oprócz medali otrzymują bukiety kwiatów. Kompozycje najczęściej mają znaczenie symboliczne i nawiązują do tradycji kraju, który organizuje igrzyska. W przypadku bukietu stworzonego przez Rosjan jest podobnie. Bukiety symbolizują kolory kurortu Soczi.

 

Zdjęcie eurosport.onet.pl - Złota medalistka Marit Bjoergen, srebrna Charlotta Kalla i brązowa Heidi Weng.

 

Kompozycja składa się z żółtej nawłoci, która oprócz właściwości dekoracyjnych symbolizuje bogactwo regionu Krasnodarskiego.
Zielone i białe chryzantemy obrazują doliny, łąki i góry ciągnące się wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego.
Laur (wawrzyn) to symbol zwycięzców (chociaż moim zdaniem na zdjęciu są widoczne liście tzw salalu- Gaultheri shallon). Niebieskie kwiaty to prawdopodobnie zatrwian wrębny, który oddaje ciepło i gościnność narodów Kaukazu.
Pędy eukaliptusa w tych bukietach mają znaczenie historyczne. Krzew ten został obsadzony w Soczi w latach 20tych zeszłego wieku w czasie epidemi malarii. Eukliptus miał na w celu osuszenie terenów podmokłych, a w związku z tym ograniczenie rozwoju choroby, której rozprzestrzenianiu sprzyjała duża wilgotność. 

Trzymam kciuki za naszych sportowców, niech otrzymają jak najwięcej takich zwycięskich bukietów :)

Źródło: http://www.sochi2014.comhttp://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Sochi

M.