Jak najlepiej na koniec roku szkolnego nauczycielom okazać wdzięczności za trud nauki i wychowania? Oczywiście kwiatami :)

Każdy chyba zna goździki brodate zwane kamiennymi. Ja zapamiętałam je z dzieciństwa rosnące na rabacie wśród róż. Nie przepadałam za nimi, były dla mnie zwykłymi ogrodowymi kwiatami.
Wszystko zmieniło się w tym roku, zachwyciłam się ich fakturą i intensywną kolorystyką. Najbardziej lubię goździki dwukolorowe, a dzięki nim nawet polubiłam połączenie różu i czerwieni :)

Bukiet ślubny z piwonii

Piwonie to moje ulubione kwiaty wczesnego lata. Mają duże, pachnące pąki, a do tego mnóstwo delikatnych płatków. Nie dziwię się, że są w tym czasie najczęściej wybierane przez panny młode. Pasują do romantycznych sukienek z koronki i świetnie wyglądają na tle gładkich muślinów. 

W tym sezonie robiłam trzy bukiety ślubne z piwoniami w roli głównej.

Od dziś w Takich Kwiatkach możecie kupić ręcznie robione drewniane cuda. Wszystko zdobione techniką decoupage przez Asię z Dekombinacji.


Na półce w kwiaciarni znajdziecie romantyczną skrzyneczkę na biżuterię i inne skarby.

Uwielbiam letnie bukiety!

W tym roku wegetacja roślin jest przyśpieszona o około dwa tygodnie, więc już teraz pojawiły się typowo letnie kwiaty. Bardzo lubię bukiety zwiewne z roślinami o kłosowatych kwiatostanach np. lewkonie i lwie paszcze. I właśnie te ostatnie królowały w ten weekend w kwiaciarni Takie Kwiatki :)

Dzisiaj o kompozycji na szczególną okazję, czyli 25 rocznicę ślubu – tzw. srebrne gody. Napisała do mnie pani Basia, że potrzebuje kreatywnego bukietu na jubileusz, najlepiej umieszczonego w jakimś koszu lub naczyniu.

Do wyhodowania wielkanocnego mini trawnika potrzebujemy : naczynie, ziemię oraz nasiona zbóż lub rzeżuchy.

W pierwszy dzień wiosny robiłam dwa urodzinowe bukiety dla moich koleżanek. Obie dziewczyny zawsze radosne i uśmiechnięte, więc takie też były bukiety -koktajlowe w intensywnych wiosennych kolorach.

Na początek wiosny, która na chwilę się pojawiła i uciekła, mam dla Was kilka prostych aranżacji kwiatów cebulowych.

Zacznę od różu w postaci hiacyntów i tulipana w szarym przecieranym koszyczku z dodatkiem chrobotka w naturalnym kolorze oraz miętowej wstążki. Na brzegu przysiadł materiałowy ptaszek, który wraz ze swoim kolorowym stadem opanował tej wiosny całą kwiaciarnię. 

Wyobraźcie sobie salon z masywnymi, drewnianymi meblami w kolorze orzecha włoskiego. Komplet wypoczynkowy skórzany w odcieniu ciemnej miedzi, ściany w pomalowane na kremowo...
I do takiego wnętrza trzeba zrobić całoroczną kompozycję z kwiatów sztucznych. Dekoracja ma wypełnić pusty kąt pokoju, między kanapą a fotelem, a do tego ma być wysoka, widoczna znad mebli.