Od kilku dni w Krakowie rozpanoszył się okropny smog. Powietrze jest tak ciężkie, że trudno jest nim oddychać. 

Istnieje wiele metod ograniczania zanieczyszczeń powietrza, często jednak zapominamy o najprostszej – hodowli pożytecznych kwiatów.
Niestety nie istnieją kwiatki, które pomogą pozbyć się smogu, ale przynajmniej polepszą jakość powietrza w domu.

Od kilku miesięcy do jednego z biur dostarczamy niesamowite kompozycje kwiatowe. Bukiety oraz kosze kwiatów zamawia stęskniony mąż - Damian z Kanady dla żony, która jest na rocznym kontrakcie w Krakowie.

Pewnie często to powtarzam, ale uwielbiam sezonowe kwiaty. Teraz zakochana jestem w chryzantemach w różnej postaci.

Uwielbiam doniczkowe, obsypane setkami maleńkich kwiatków na balkon oraz wielkokwiatowe w bukietach koktajlowych. I wcale nie mam z nimi cmentarnych skojarzeń :)

A najlepsze jest to, że co raz więcej panien młodych wybiera chryzantemy na ślub jesienią. 


Pod koniec wakacji miałam niesamowitą przyjemność dekorowania stołu dj-skiego. Wyzwanie bardzo ciekawe, bo nigdy wcześniej nie spotkałam się z takimi dekoracjami.

Dekoracje didżejki pojawiają się coraz częściej na wielu zagranicznych imprezach i festiwalach, a w sierpniu były też w Krakowie na Kiermashu ( targach mody ulicznej i dizajnu).

W tym sezonie ślubnym, jak co roku najpopularniejsze są okrągłe bukiety z róż, frezji lub eustomy. Panny Młode są bardzo ostrożne w doborze barw - pastelowe kolory, kremowy, różowy i odrobina zielonych dodatków.

Na ceremonię ostatniego pożegnania najczęściej przynosimy kwiaty, w formie bukietu lub wiązanki z jodłą.

Ja kilka tygodni temu miałam zamówienie na wianuszek z kwiatów na ostatnie pożegnanie. Mały, delikatny z drobnych kwiatków - różyczek gałązkowych, hortensji, chryzantem, eustom, a do tego cienka atłasowa wstążka.

Lawenda cieszy nas swoimi kwiatami od połowy czerwca do września. Już teraz warto zaopatrzyć się w wiązki lawendy, a zasuszona będzie pięknie pachnieć przez cały rok. Lawenda swoim zapachem doskonale odpręża i uspokaja. Niezastąpione są zawieszone w szafie woreczki z suszem, które odstraszają mole :)

Sezon ślubny hula w najlepsze, a ja jeszcze nie pokazałam Wam bukietów z zeszłego sezonu. Przed Wami małe podsumowanie bukietów ślubnych w 2014 roku :)

Wesołych i pogodnych świąt dla wszystkich czytelników!

A tutaj wiosenna galeria stroików wielkanocnych z tego sezonu :)

Minął już miesiąc a ja jeszcze nie zdążyłam Was oficjalnie powiadomić, że Takie Kwiatki zmieniły lokalizację. Od początku marca zapraszam na ul. Cegielnianą w Krakowie.

Nowe lokum nieco różni się od poprzedniego. Po pierwsze wielkością, zmniejszyło się o 1/3 i miałam wielki problem, żeby zmieścić na zapleczu wszystkie moje skarby. Na szczęście udało mi się wszystko poupychać na półkach :)