Kochani!  Cieszę się, że konkurs wzbudził takie zainteresowanie. Mam nadzieję, że dzięki tym wierszykom wiosna przyjdzie bardzo szybko :)

Zimno, szaro, pochmurno....wiosna igra sobie z nami w tym roku, ale dość tego!!!

Dla wszystkich tęskniących za ciepłymi dniami, słońcem i wiosennymi kwiatkami ogłaszam konkurs!

Konkurs na wierszyk przywołujący wiosnę, koniecznie z kwiatkami w treści :)) 

 

Dla trzech  najlepszych wiosennych poetów nagrody w postaci wielkanocnych wianków do zawieszenia na drzwi lub ścianę. 

Drodzy Panowie, tym razem artykuł dla Was.

Zbliża się Dzień Kobiet i czas, byście się nauczyli, co oznaczają nazwy kolorów, którymi posługuje się każda kobieta.

Oczywiście nie myślcie sobie, że jak to przeczytacie, to zrozumiecie o jaki kolor nam chodzi. Na pewno jednak będziecie mniej-więcej wiedzieli jakich kwiatków szukać dla swoich dam:)

Kolor miętowy w roku 2012 rządził w modzie i dekoracji wnętrz. W tym sezonie będzie królował na ślubach. Pojawi się w akcesoriach Panny Młodej, w kreacjach druhen, a przede wszystkim w dekoracjach sal weselnych.

Dzisiaj o smutnej dekoracji na pogrzeb, którą robiłam jakiś czas temu. Koleżanka zamówiła u mnie wiązankę dla cioci. Kompozycja miała nawiązywać do jej góralskich korzeni. Pierwsza myśl związana z motywem góralskim to czerwone korale. Świetnie nawiązywały do tego pędy ostrokrzewu okółkowego, oblepione czerwonymi jagodami.

 Chyba wszystkie babcie lubią kwiatki doniczkowe i z zamiłowaniem hodują je na parapetach :) W ten wyjątkowy dla nich dzień, proponuję kwiatowy drobiazg, z delikatną dekoracją. Dzisiaj w roli głównej kalanchoe, występujące w różnych kolorach.

Czy wiece, że właśnie dziś 15 stycznia obchodzony jest Dzień Tulipana? To chyba najbardziej popularne kwiaty wiosenne, które zachwycają bogactwem kolorów i form.

Do rodzaju tulipan zalicza się ok 120 gatunków, a odmian około 15 tysięcy!!! Nazwy odmian tulipanów często tworzone są na cześć sławnych osób np."Elvis Presley", "Jurij Gagarin"czy "Ronaldo".

Myśleliście kiedyś o ślubie w okresie Bożego Narodzenia? Mnie taki pomysł bardzo się podoba, a zainspirowała mnie piękna dekoracja z choinkami w kościele do którego chodzę. 

Wyobraziłam sobie jodłowe wianuszki z jemiołą i bombkami zawieszone przy kinkietach. Ławki przyozdobione szyszkami na długich wstążkach. Girlandy przy wejściu i ołtarz z dekoracją z czerwonych gwiazd betlejemskich. A wszystko na tle migoczących światełek choinkowych :)

A dziś troszkę o poinsecji, pochodzącej z Meksyku roślinie doniczkowej zwanej gwiazdą betlejemską.
Jest to kwiatowy symbol Bożego Narodzenia, bez którego nie wyobrażam sobie świąt :) Dostępna jest w kilku kolorach: czerwonym, różowym, kremowym, a nawet pojawiły się egzemplarze dwubarwne. 

Drodzy Czytelnicy!
Pięknych, spokojnych, ciepłych Świąt Bożego Narodzenia!