Bukiet ze słonecznikami w roli głównej, z typowo jesiennymi dodatkami : miechunką, celozją, owocami jarząbu szwedzkiego, kraspedią, wrotyczem. Wszystko w kolorystyce złotej polskiej jesieni :)

Ostatnio zrobiłam dla koleżanki bukiet w stylu vintage.

 

Wczoraj byłam na mistrzostwach florystycznych Małopolski, które odbyły się w Galerii Krakowskiej.

Floryści zmagali się w 3 konkurencjach: bukiet ślubny (lub ozdoba), duża forma pod tytułem „Awangarda Krakowska” oraz praca niespodzianka przygotowana przez organizatorów. 

Moje pierwsze wrażenia, ciekawie i fajne. Kolorowo, pełno roślin charakterystycznych dla późnego lata. Niestety po chwili uświadomiłam sobie, że duże formy stworzone przez florystów dalekie są od haseł, które głosiła Awangarda Krakowska. Zamiast nowoczesności, kultu współczesnej cywilizacji i miasta, większość kompozycji miała sielsko - wiejski styl. Pełno trawek, ogrodowych cynii, astrów, owoców róży czy jarzębiny, typowy styl rustykalny.

W tym roku postanowiłam, że część roślin na suche bukiety wysieję i zbiorę sama. Wiosną wysiałam na działce odpowiednie gatunki roślin i teraz nadszedł czas na zbiory :)

Ostatnio miałam przyjemność robić bukiety dla dwóch znajomych jubilatek : Kasi i Pauliny. Obie dziewczyny zawsze uśmiechnięte i radosne, więc wybór kwiatów nie był trudny. Optymistyczne słoneczniki kojarzące się z latem i słonecznymi promykami. 

 

Kwiatowe, orzeźwiające propozycje na letnie upały :)

Smakowite lody w kształcie kwiatów 

W maju kolega obchodził urodziny. Pomyślałam, że dostanie od nas bukiet. Wbrew przekonaniom, że mężczyznom nie daje się kwiatów.

 

Chciałam, żeby bukiet nawiązywał do  jego zainteresowań. Na pytanie co lubi Leszek, usłyszałam: 

- Portera, ale dużego :)

Ręce mi opadły,  piwo i kwiaty???

- No to z drugiej strony, czym się zajmuje?  

- Administrowaniem siecią...

 

Energetyczny bukiet z hortensją w roli głównej oraz pomarańczowymi i ciemnoróżowymi różami. Zwiewności tak dużej ilości kwiatów nadały lekkie kłosy prosa w odcieniu miedzianym. 

Wiele razy spotkałam się z pytaniami, w jaki sposób za pomocą kwiatów powinno się okazać zmarłemu wyrazy szacunku oraz jaki rodzaj kompozycji pogrzebowej wybrać i czym się one różnią.

Bukiet ślubny dla subtelnej panny mlodej z chabrami bławatkami i kremową różyczką gałązkową. Rączkę bukietu wykończyłam delikatną kremową koronką. A dla pana młodego zrobilam butonierkę z tych samych kwiatów :)

Zapisz się i nie przegap kolejnych wpisów!