Od dziś w Takich Kwiatkach możecie kupić ręcznie robione drewniane cuda. Wszystko zdobione techniką decoupage przez Asię z Dekombinacji.


Na półce w kwiaciarni znajdziecie romantyczną skrzyneczkę na biżuterię i inne skarby.

Uwielbiam letnie bukiety!

W tym roku wegetacja roślin jest przyśpieszona o około dwa tygodnie, więc już teraz pojawiły się typowo letnie kwiaty. Bardzo lubię bukiety zwiewne z roślinami o kłosowatych kwiatostanach np. lewkonie i lwie paszcze. I właśnie te ostatnie królowały w ten weekend w kwiaciarni Takie Kwiatki :)

Dzisiaj o kompozycji na szczególną okazję, czyli 25 rocznicę ślubu – tzw. srebrne gody. Napisała do mnie pani Basia, że potrzebuje kreatywnego bukietu na jubileusz, najlepiej umieszczonego w jakimś koszu lub naczyniu.

Do wyhodowania wielkanocnego mini trawnika potrzebujemy : naczynie, ziemię oraz nasiona zbóż lub rzeżuchy.

W pierwszy dzień wiosny robiłam dwa urodzinowe bukiety dla moich koleżanek. Obie dziewczyny zawsze radosne i uśmiechnięte, więc takie też były bukiety -koktajlowe w intensywnych wiosennych kolorach.

Na początek wiosny, która na chwilę się pojawiła i uciekła, mam dla Was kilka prostych aranżacji kwiatów cebulowych.

Zacznę od różu w postaci hiacyntów i tulipana w szarym przecieranym koszyczku z dodatkiem chrobotka w naturalnym kolorze oraz miętowej wstążki. Na brzegu przysiadł materiałowy ptaszek, który wraz ze swoim kolorowym stadem opanował tej wiosny całą kwiaciarnię. 

Wyobraźcie sobie salon z masywnymi, drewnianymi meblami w kolorze orzecha włoskiego. Komplet wypoczynkowy skórzany w odcieniu ciemnej miedzi, ściany w pomalowane na kremowo...
I do takiego wnętrza trzeba zrobić całoroczną kompozycję z kwiatów sztucznych. Dekoracja ma wypełnić pusty kąt pokoju, między kanapą a fotelem, a do tego ma być wysoka, widoczna znad mebli.

Walentynki tuż, tuż i w Takich Kwiatkach robi się coraz bardziej czerwono :)

Na furtce zawisł tematyczny wianek z róż i błyszczących serduszek. Zewnętrzne dekoracje na parapetach z zimowych zmieniły się w czerwone, miłosne kompozycje.
W kwiaciarni królują czerwone róże, tulipany i goździki, podstawa walentynkowych bukietów.

Na każdej olimpiadzie sportowcy oprócz medali otrzymują bukiety kwiatów. Kompozycje najczęściej mają znaczenie symboliczne i nawiązują do tradycji kraju, który organizuje igrzyska. W przypadku bukietu stworzonego przez Rosjan jest podobnie. Bukiety symbolizują kolory kurortu Soczi.

Mówi Wam coś nazwa Maserati? Mi do niedawna nic nie mówiła, ale zmieniło się to dwa tygodnie temu. Miałam przyjemność dekorować kwiatami pokaz tych ekskluzywnych, włoskich aut :)

Zapisz się i nie przegap kolejnych wpisów!