Od kilku lat dużą popularnością wśród dekoracji bożonarodzeniowych cieszą się wieńce adwentowe.

Tradycja wieńców ma swój początek w Hamburgu w XIX wieku. Umieszczone na nim cztery świece odpala się w kolejne niedziele adwentu, w oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Pierwsza świeca jest świecą pokoju, druga wiary, trzecia miłości, a ostatnia nadziei.

Bardzo lubię jesienne dekoracje z dyniami, a w zeszłym roku zachwyciłam się białymi dyniami.

Niestety są trudno dostępne w Polsce, więc postanowiłam wyhodować je sama.
Dokładnie to zajęła się tym moja mama i siostra, a ja tylko zebrałam plon jesienią :)


Bardzo lubię okres Wszystkich Świętych, czas zadumy oraz spokoju przepełniony zapachem chryzantem i płonących zniczy. Na moment wszystko spowalnia, mam chwilę na refleksję i odpoczynek. 

Jednak zanim, w kwiaciarni wygląda to zupełnie inaczej - jest to czas wzmożonej pracy. Plotę wianki, układam kompozycje nagrobne oraz bukiety.
Codziennie przybywają nowe kompozycje, z kwiatów żywych i sztucznych. Wszystkie z prawdziwymi gałązkami roślin iglastych ( jodłą, jałowcem, tują), naturalnymi i suszonymi dodatkami.

Wrzosy

Od dziś w kwiaciarni Takie Kwiatki rozdajemy wrzosy.

Dla każdego kto odwiedzi kwiaciarnię w dniach 6-11 października 2014 r. czeka jesienny wrzos w kolorze białym lub różowym.

Sezon ślubny w pełni. Odczuwam go intensywnie - dużo kwiatów, pięknych dekoracji, permanentny brak czasu, sporo pracy i oczywiście niezła dawka stresu :)

Po ślubnym weekendzie najlepiej odpocząć na łonie natury, z dala od miasta i pośpiechu.

Sierpień miesiącem cynii!

Te typowo ogrodowe kwiaty najczęściej pojawiaja się w dekoracjach o rustykalnym klimacie, a towarzyszą im typowo polne rośliny, trawy i owoce. 

I własnie w takim sielskim klimacie powstały w Takich Kwiatkach cztery mini kompozycje. W koronkowych, białych osłonkach znalazły się różno kolorowe cynie wraz z dodatkami. Czerwona w zestawie z kremowym dziurawcem (hipericum), pomarańczowa z tojeścią i kłosami włośnicy, żółta z niebieską hortensją i jeżówką oraz amarantowa z kraspedią i owocami róży drobnokwiatowej. Do każdej kompozycji dodałam liście pittosporum. 

Tego lata bawię się kwiatami łącząc je z różnego rodzaju słodkościami i napojami :)
Oczywiście niedosłownie, tylko inspiruję się deserami przy tworzeniu kompozycji i bukietów.

W ostatni weekend miałam okazję dekorować salę weselną w barwach mięty i bieli. Panna Młoda -Ania na spotkanie ze mną przyszła z dość sprecyzowaną wizją. Punktem wyjścia do dekoracji były zaproszenia z dwiema wstążkami miętową i białą w czarne kropki, żeby nie było zbyt smutno do tego zestawu zaproponowałam kolor żółto-cytrynowy. I tak powstała dekoracja kojarząca się z lemoniadą z dodatkiem mięty.

Jak najlepiej na koniec roku szkolnego nauczycielom okazać wdzięczności za trud nauki i wychowania? Oczywiście kwiatami :)

Każdy chyba zna goździki brodate zwane kamiennymi. Ja zapamiętałam je z dzieciństwa rosnące na rabacie wśród róż. Nie przepadałam za nimi, były dla mnie zwykłymi ogrodowymi kwiatami.
Wszystko zmieniło się w tym roku, zachwyciłam się ich fakturą i intensywną kolorystyką. Najbardziej lubię goździki dwukolorowe, a dzięki nim nawet polubiłam połączenie różu i czerwieni :)

Bukiet ślubny z piwonii

Piwonie to moje ulubione kwiaty wczesnego lata. Mają duże, pachnące pąki, a do tego mnóstwo delikatnych płatków. Nie dziwię się, że są w tym czasie najczęściej wybierane przez panny młode. Pasują do romantycznych sukienek z koronki i świetnie wyglądają na tle gładkich muślinów. 

W tym sezonie robiłam trzy bukiety ślubne z piwoniami w roli głównej.

Zapisz się i nie przegap kolejnych wpisów!