W ostatni weekend było u nas mocno wiankowo. Dziewczynki idące do komunii świętej mogły poprzymierzać i wybrać najbardziej pasujący do nich wianki. A wybór był duży- od najprostszych jednogatunkowych, po wianki z kwiatów mieszanych.

Wieniec pogrzebowy to dość duża konstrukcja florystyczna, na którą składa się sporo elementów. Przede wszystkim kwiaty, ich ilość zależy od wielkości i gatunku, na ogół jest to 30-50 kwiatów. Poza kwiatami ważne są dodatki, czyli np. liście eukaliptusa, salalu, ruskusu. A całość wieńca zbudowana jest na jodłowym podkładzie z drewnianym stelażem.

To już ponad dwa lata odkąd Takie Kwiatki współpracują z salonem urody Mona.

Co tydzień trafiają tam tam świeże kompozycje kwiatowe, dopasowane do pory roku oraz różnych okazji.

Teraz mamy specjalną okazję – Dzień Otwarty:)

W kwiaciarni Takich Kwiatków przygotowania do Walentynek pełną parą. Tematyczna- seduszkowa witryna, przyciąga intensywnym kolorem. 

A w środku przykładowe bukiety z tradycyjnych, czerwonych róż oraz mieszane w romantycznych odcieniach różu.

W niedzielę 10 stycznia uczestniczyliśmy w Targach Młodej Pary. Hala Expo w Krakowie to świetne miejsce na takie wydarzenia: nowocześnie, dużo przestrzeni.

Pomysł na nasze stoisko był prosty, klasyczne białe skrzynki i miętowe zasłony, a wśród nich kolorowe bukiety. Bukiety ślubne były monochromatyczne od bieli do czerni z dodatkiem zieleni ciętej. Każda panna młoda mogła dopasować do siebie ulubiony kolor lub zmiksować kilka.

Tak, moi drodzy czytelnicy, Takie Kwiatki mają już 5 lat.

Dokładnie 19 listopada 2010r. na stronie takiekwiatki.pl pojawił się pierwszy tekst. Od tamtej pory pojawiło się ich już ponad 150. Ile zdjęć zrobiłam i zamieściłam na stronie nawet nie chcę liczyć, ale na pewno jest ich grubo ponad dwa tysiące;)

To było pięć pięknych lat. Dla mnie czas nieustannych wzlotów, upadków i ciągłej nauki.

Nie wiem jak to się stało, że mamy już połowę grudnia a ja nie pokazałam Wam dekoracji świątecznych. Od miesiąca przed kwiaciarnią wisi bożonarodzeniowa girlanda, kolorystycznie pasująca do Takich Kwiatków :)

Od kilku dni w Krakowie rozpanoszył się okropny smog. Powietrze jest tak ciężkie, że trudno jest nim oddychać. 

Istnieje wiele metod ograniczania zanieczyszczeń powietrza, często jednak zapominamy o najprostszej – hodowli pożytecznych kwiatów.
Niestety nie istnieją kwiatki, które pomogą pozbyć się smogu, ale przynajmniej polepszą jakość powietrza w domu.

Od kilku miesięcy do jednego z biur dostarczamy niesamowite kompozycje kwiatowe. Bukiety oraz kosze kwiatów zamawia stęskniony mąż - Damian z Kanady dla żony, która jest na rocznym kontrakcie w Krakowie.

Pewnie często to powtarzam, ale uwielbiam sezonowe kwiaty. Teraz zakochana jestem w chryzantemach w różnej postaci.

Uwielbiam doniczkowe, obsypane setkami maleńkich kwiatków na balkon oraz wielkokwiatowe w bukietach koktajlowych. I wcale nie mam z nimi cmentarnych skojarzeń :)

A najlepsze jest to, że co raz więcej panien młodych wybiera chryzantemy na ślub jesienią. 

Zapisz się i nie przegap kolejnych wpisów!