Jaskier azjatycki (Ranunculus asiaticus) to mój ulubiony wiosenny kwiatek. Gdy tylko pojawiły się w kwiaciarni od razu zgarnęłam dwa do domu.

Czuję wiosnę... może temperatura nie jest satysfakcjonująca, ale w powietrzu unosi się ten świeży zapach budzącej się przyrody:) Kwiaciarnia zasypana jest sezonowymi roślinami: żonkile, hiacynty, niezapominajki, stokrotki i dużo, dużo innych.

Tak, lubię marudzących klientów :) Gdy nie ma dużego ruchu w kwiaciarni, jest duży wybór kwiatów i można pokombinować:).

Z czym kojarzy się Dzień Kobiet ? Oczywiście z rajstopami i goździkami. Muszę jednak stwierdzić, że goździk nie był wczoraj najbardziej popularny.

A szkoda, bo ostatnio to mój faworyt wśród kwiatów . Cudowne kolory od białego do bordowego, ciekawa faktura płatków i bardzo długa trwałość. Na prawdę polecam goździki i bardzo proszę o koniec komunistycznych skojarzeń z nimi :).

Ależ miałam dziś zamówienie!

Do kwiaciarni wpadł klient. Pokazał mi na szybko, które róże mu się podobają. Stwierdził, że chce piękny bukiet na urodziny mamy. Zostawił zaliczkę 200zł i powiedział, że za pół godziny będzie. Znikł...a ja zostałam sama pierwszy raz z tak dużym zamówieniem i nieomówionymi szczegółami. Pięknie, takie kwiatki !

No to może dziś o anturium. Natchnęła mnie para zakochanych spacerujących po kwiaciarni, głośno komentująca kompozycje. Zatrzymali się przy bukiecie z anturium i stwierdzili, że te kwiaty wyglądają jak kawałek mięsa:) Była to odmiana o wdzięcznej nazwie „Fantasia”.

Dziś zrobiłam moją pierwszą wiązankę pogrzebową w stylu krakowskim. Podkład był z jodły, kwiaty to piękne duże, kremowe pąki róż- niestety sztuczne. Nie cierpię plastykowych kwiatów!!!

Witam!

Podobno początki są najtrudniejsze. Muszę się z tym zgodzić, strasznie ciężko napisać pierwszy post. No, bo od czego tu zacząć?...

Zapisz się i nie przegap kolejnych wpisów!